Header Image

2017-2018 TWILIGHT SERIES 1

Hosted By Goolwa Regatta Yacht Club

Race 5   (3/11/2017)  SPONSORED BY TC'S FRUIT & VEG

Updated:  5/11/2017  9:53:57 PM

Division 1 Mixed Class YS results Start : 18:05
Place Sail No Boat Name Class Elapsd TCF TCF Cor d T Skipper Score Fin Tim
1 SA03 Nerana Restricted21/R 45:56 0.800 36:45 R Cooper 1.0 18:50:56
2 Q1 Dolphin Restricted21/R 46:26 0.800 37:09 C Reiffel 2.0 18:51:26
3 H7 Altair Restricted21/R 48:38 0.800 38:54 G Roberts 3.0 18:53:38
4 S4 Endeavour Restricted21/R 49:35 0.800 39:40 L Bartlett 4.0 18:54:35

Division 2 Mixed Class YS results Start : 18:15
Place Sail No Boat Name Class Elapsd TCF TCF Cor d T Skipper Score Fin Tim
1 1010 Sea Eagle Noelex 25 50:24 0.725 36:32 T Butcher 1.0 19:05:24
2 YC240 Foxy Noelex 25 52:12 0.725 37:51 D Morrison 2.0 19:07:12
3 1041 Farr 'N' Fast Farr 7500 53:11 0.722 38:24 L McLaren 3.0 19:08:11
4 6285 The Farr Side Farr 7500 54:38 0.722 39:27 G Price 4.0 19:09:38
5 104 Vintage Red Farr 7500 54:42 0.722 39:30 D Howard 5.0 19:09:42
6 T740 AwayWith The Farries Farr 6000 01:00:28 0.660 39:54 J Brice 6.0 19:15:28
7 GR5 Equinox RL28_Equinox 56:26 0.713 40:14 M Symonds 7.0 19:11:26
8 962 Wind in the Willows Noelex 25 55:57 0.725 40:34 R Rees 8.0 19:10:57
9 6868 Getaway Farr 7500 56:20 0.722 40:40 R Kingham 9.0 19:11:20
10 3398 Lena Lena 01:00:30 0.675 40:50 A Woods 10.0 19:15:30
11 156 Anoqua Sonata 7 01:02:33 0.660 41:17 G Perry 11.0 19:17:33
12 A21 Valeria Adams 21 01:01:05 0.690 42:09 B Sanders 12.0 19:16:05
13 101 Shangri La Cole 19 01:16:14 0.610 46:30 M Leaney 13.0 19:31:14
DNS 6972 Girlfriend RL28_Girlfriend   0.710   P Briton Jones 15.0  

Division 3 Mixed Class YS results Start : 18:10
Place Sail No Boat Name Class Elapsd TCF TCF Cor d T Skipper Score Fin Tim
1 111 The Kraken Kraken/T 46:55 0.820 38:28 M Irvine 1.0 18:56:55
2 AUS221 Seabomb Spider22_Seabomb/T 46:49 0.830 38:52 H Cooper 2.0 18:56:49
3 E27 Envy Elliott 7.0/T 46:04 0.845 38:56 A Stevens 3.0 18:56:04
4 2666 Encore Sonata 26/T 52:29 0.745 39:06 D Richardson 4.0 19:02:29
5 531 Carina Constellation 7.5/T 50:19 0.780 39:15 B Morris 5.0 19:00:19
6 KA9 Lookin Good Soling(mod)/T 49:28 0.795 39:20 B Johns 6.0 18:59:28
7 26 Destiny Noelex25RegattaRig/T 52:25 0.755 39:34 T Baldock 7.5 19:02:25
7 GER1 Karnagree Soling(mod)/T 49:46 0.795 39:34 C Blacker 7.5 18:59:46
9 125 High C Sonata 26/T 54:33 0.745 40:38 B Doser 9.0 19:04:33
10 2 Shambles Swarbrick/t 53:08 0.765 40:39 G Franklin 10.0 19:03:08
11 666 The Shed Blazer 23/T 52:09 0.790 41:12 P Nielson 11.0 19:02:09
12 1 TBA Custom/t 50:49 0.885 44:58 G Smith 12.0 19:00:49

Division 4 Mixed Class YS results Start : 18:20
Place Sail No Boat Name Class Elapsd TCF TCF Cor d T Skipper Score Fin Tim
1 2345 Fflying Squad Flying15/T 49:21 0.800 39:29 B Briggs 1.0 19:09:21
2 1176 Classic Wings Flying15/T 50:08 0.800 40:06 R Elkson 2.0 19:10:08

Results by : TopYacht

Footer Image